Our range of products include ratchet lashing belt, cargo lashing belt, polyester ratchet lashing belt, ratchet polyester lashing belt, industrial ratchet lashing belt and truck cargo ratchet lashing belt.
₹ 270 / Piece Get Latest Price
| Capacity | As per customer, 5 Ton |
| Material | Polyester |
| Usage/Application | Loading |
| Color | Red |
| Available Strap Length | 10 m |
| Brand | V Task |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 3 inch |
| Packaging Type | Roll |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 270 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3 Ton |
| Size/Capacity | 3 ton |
| Material | Polyester |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | V Task |
| Color | Orange |
| Available Strap Length | 10 m |
| Strap Width | 2 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Roll |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 270 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3 Ton |
| Material | Polyester |
| Usage/Application | Shipping |
| Color | Red |
| Available Strap Length | 1-10 Mtr |
| Strap Width | 25-75 mm |
| Brand | VTASk |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 460 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 5 Ton |
| Material | Polyester |
| Usage/Application | Shipping |
| Color | Red |
| Available Strap Length | 1-10 Mtr |
| Strap Width | 25-75mm |
| Brand | VTASK |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 270 / Piece Get Latest Price
| Size/Capacity | 3000 kg, As per customer |
| Material | Polyester |
| Usage/Application | Loading |
| Color | Orange |
| Available Strap Length | 10 m |
| Brand | V Task |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 270 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3 Ton |
| Material | Polyester |
| Color | Red |
| Available Strap Length | 1-10 Mtr |
| Strap Width | 25-75mm |
| Brand | VTASK |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Shipping |
₹ 270 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3 Ton |
| Material | Polyester |
| Usage/Application | Shipping |
| Color | Red |
| Available Strap Length | 1-10 Mtr |
| Strap Width | 25-75 mm |
| Brand | VTASK |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 270 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3 Ton |
| Material | Polyester |
| Usage/Application | Shipping |
| Color | Red |
| Available Strap Length | 1-10 Mtr |
| Strap Width | 25-75mm |
| Brand | VTASK |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 270 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3 Ton |
| Material | Polyester |
| Usage/Application | Shipping |
| Color | Red |
| Available Strap Length | 1-10 Mtr |
| Strap Width | 25-75mm |
| Brand | VTASK |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 270 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3 Ton |
| Material | Polyester |
| Usage/Application | Shipping |
| Color | Red |
| Available Strap Length | 1-10 Mtr |
| Strap Width | 25-75mm |
| Brand | VTASK |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 270 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 3 Ton |
| Material | Polyester |
| Usage/Application | Shipping |
| Color | Red |
| Available Strap Length | 1 TO 10 Mtr |
| Strap Width | 25-75 mm |
| Brand | VTASK |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Ton |
| Material | Polyester |
| Color | Red |
| Usage/Application | Shipping |
| Available Strap Length | 1-10 Mtr |
| Strap Width | 25-75 mm |
| Brand | VTASk |
| Country of Origin | Made in India |
Venkatesh Prasadrao (Proprietorship)
Task Engineers
Floor No. 11, Flat No. 1104, Wing. H2, Raunak Height-H2, Haware City Road
Thane - 400615, Maharashtra, India