Offering you a complete choice of products which include polyester woven lashing strap, cargo ratchet lashing belt and cargo lashing ratchet belt.
₹ 165 / Piece Get Latest Price
| Breaking Strength | 1000 kg |
| Belt Width | 25 mm |
| Belt Length | 5 m |
| Usage/Application | Lashing Container |
| Material | Polyester |
| Lashing Type | Woven |
| Usage | Crate Lashing |
| Width | 1inch |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Color | Yellow |
| Brand | V Task |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 9 m |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Ton |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | VTASK |
| Material | Polyster |
| Color | Red |
| Quantity Per Pack | 40 Pc |
₹ 1650 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 Ton |
| Material | Polyester |
| Usage/Application | Shipping |
| Color | Red |
| Available Strap Length | 1-10 Mtr |
| Strap Width | 75mm - 100mm |
| Brand | VTASK |
| Country of Origin | Made in India |
Venkatesh Prasadrao (Proprietorship)
Task Engineers
Floor No. 11, Flat No. 1104, Wing. H2, Raunak Height-H2, Haware City Road
Thane - 400615, Maharashtra, India