Our range of products include polyester lashing strap.
₹ 270 / Piece Get Latest Price
| Breaking Strength | 3000 kg |
| Belt Width | 50 mm |
| Belt Length | 10 m |
| Lashing Type | Woven |
| Usage | Container Lashing |
| Color | Orange |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Polyester |
| Colour | Orange |
| Packaging Type | Roll |
| Length | 50 m |
| Width | 4 inch |
| Thickness | 5 mm |
| Brand | V Task |
Minimum order quantity: 2000 Piece
Venkatesh Prasadrao (Proprietorship)
Task Engineers
Floor No. 11, Flat No. 1104, Wing. H2, Raunak Height-H2, Haware City Road
Thane - 400615, Maharashtra, India