Leading Manufacturer of blue polyester round sling, twin path round polyester sling and red polyester round sling from Thane.
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1 Ton |
| Material | Polyester |
| Color | Blue |
| Brand | V Task |
| Length | 10 m |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 2 inch |
Minimum order quantity: 6 Piece
₹ 28000 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Usage/Application | Lifting |
| Material | Polyester |
| Size/Capacity | 3 Ton |
| Color | Green |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 6 Piece
₹ 680 / Piece Get Latest Price
| Sling Type | Round |
| Number Of Legs | 2 |
| Brand | V Task |
| Weight | 1 kg |
| Color | Red |
| Load Capacity | 5 ton |
| Length | 10 m |
| Material | Polyester |
| Size/Capacity | 3000 kg |
| Construction Type | Duplex |
| Pattern | ROUND ENDLESS |
| Country of Origin | Made in India |
| Width | 2 inch |
Minimum order quantity: 6 Piece
Venkatesh Prasadrao (Proprietorship)
Task Engineers
Floor No. 11, Flat No. 1104, Wing. H2, Raunak Height-H2, Haware City Road
Thane - 400615, Maharashtra, India